Пумпа VILLAGER JGP 1100 F

Пумпа VILLAGER JGP 1100 F

6,159.00 ден

Пумпа VILLAGER JGP 1100 F

Опис

Пумпа VILLAGER JGP 1100 F

Карактеристики и предности

 • Градинарска пумпа JGP 1100 F првенствено е наменета за наводнување и проток на вода во количини до 3500 l / h.
 • Куќиштето е изработено од не’рѓосувачки челик и е технички прилагодено за да биде изложено на лоши временски услови како што е дожд.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 1100 W
 • Дијаметар на вшмукување (Ø) 1 “(25 мм)
 • Дијаметар на излез (Ø 1 “(25 мм)
 • Максимална длабочина на влечење 8 m
 • Максимална висина на воден столб 45 m
 • Макс. работен притисок 4,5 бари
 • Максимален проток на вода 4,6 m³ / h
 • Макс. температура на водата 35 ° C
 • Тежина 7,2 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…