Аголна брусилка 125mm DeWALT DWE4157

Опис

Аголна брусилка 125mm DeWALT DWE4157

Карактеристики и предности

 • Компактна аголна брусилка со нов моќен мотор од 900W со извонредни перформанси
 • Мекиот старт го намалува движењето на алатката при активирање, зголемувајќи ја контролата на корисниците.
 • Глава со рамен метален пренос за одлична видливост и оптимална длабочина на сечење
 • Целосно метален пренос за поголема издржливост
 • Оптимизирани слотови за ладење спречуваат прегревање дури и при блокирање
 • Мала тежина и должина за удобно користење во текот на целиот ден
 • Дизајнот на лежишта со 100% ја зголемува ефикасноста и издржливоста.
 • Цврст и отпорен штитник, брзо монтажен и прилагордлив без дополнителен алат
 • Заклучување на вретено за брза и лесна замена на диск

Спецификација за аголна брусилка 125mm DeWALT DWE4157

 • Моќност: 900 W
 • Број на вртежи бе оптеретување: 11.800 rpm
 • Дијаметар на диск: 125 mm
 • Големина на навој: M14
 • Должина на кабел: 2.8м
 • Мек старт: Да
 • Тежина: 2.0 kg

 

 

 

DeWALT logo

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…