Аголна полирка 180mm DeWALT DWP849X

Почетна/DeWalt, Полирки, Рачен електричен алат/Аголна полирка 180mm DeWALT DWP849X

Опис

Аголна полирка 180mm DeWALT DWP849X

Карактеристики и предности

 • Моќен 1450 W мотор за полирање со високи перформанси
 • Премиум преносот одржува константна брзината под оптоварување при брз вртежен момент
 • Избор на варијабилна брзина од 0-600/ 0- 3500 вртежи за целосна контрола во зависнот од потребата
 • Заштита од преоптоварување за да се спречи прегревање
 • Варијабилна брзина му овозможува на корисникот лесно да ја промени брзината за да одговара на соодветната работа
 • Гумената рачка му дава на корисникот поголема удобност при употреба
 • Покривот на случајот со гумена брзина ги намалува површинските несовршености и ја подобрува површината за зафаќање

Спецификација за aголна полирка 180mm DeWALT DWP849X

 • Моќност: 1250 W
 • Вртежи без оптеретување: 0-600/ 0- 3500 rpm
 • Дијаметар на подлога за полирање: 150 & 180 & 230 mm
 • Големина на вретено: M 14
 • Тежина: 3.0 kg

 

 

DeWALT logo

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…