Аголна полирка Milwaukee AP 14-2 200E KIT

Почетна/Рачен електричен алат/Полирки/Аголна полирка Milwaukee AP 14-2 200E KIT

Аголна полирка Milwaukee AP 14-2 200E KIT

21,999.00 ден

Аголна полирка Milwaukee AP 14-2 200E KIT

Шифра за нарачка:

 

Опис

Аголна полирка Milwaukee AP 14-2 200E KIT

Карактеристики и предности

 • Моќен 1450 W мотор за полирање со високи перформанси
 • Премиум преносот одржува константна брзината под оптоварување при брз вртежен момент
 • 7 поставки за брзина за точен избор на брзина при различни апликации
 • Избор на варијабилна брзина од 490 – 2100 вртежи за целосна контрола во зависнот од потребата
 • Заштита од преоптоварување за да се спречи прегревање
 • Уникатен „држач за прсти“ за удобна работа особено кога се работи вертикално
 • Функција за заклучување на машината против несакан старт на машината
 • Функција за заклучување за поудобна и полесна долготрајна работа
 • Флексибилна и мека подлога за поддршка со кука и јамка против гребнатини на боја
 • 6 м “PUR” кабел против оштетување на бојата и поголема мобилност при работа

Спецификација за Аголна полирка Milwaukee AP 14-2 200E KIT

 • Моќност: 1450 W
 • Вртежи без оптеретување: 410 – 2100 rpm
 • Дијаметар на подлога за полирање: 200 mm
 • Подесување на брзини: 7
 • Големина на вретено: M 14
 • Должина на кабел: 6 м
 • Тежина: 2.3 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.