Акумулаторска дупчалка – одвртувач MAKITA DF333DWAE

Акумулаторска дупчалка – одвртувач MAKITA DF333DWAE

9,999.00 ден 8,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка – одвртувач MAKITA DF333DWAE

Шифра за нарачка:

Опис

Акумулаторска дупчалка – одвртувач MAKITA DF333DWAE

Карактеристики и предности

 • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
 • Најдобро можна ергономска дршка за дупчалка – одвртувач
 • Вградено LED работно светло за подобро осветлување
 • Лесно достапно притисно копче за напред и назад
 • Прекинувач за електронска контрола на брзина
 • 2 брзински механички погон
 • Сопирачка на мотор

Спецификација на продуктот

 • Напон: 12 V max
 • Тип на акумулатор: Li-ion
 • Капацитет на акумулатор: 1,5 / 2,0 / 4,0 Ah
 • Брзина без оптеретување: 0 – 450 / 0 – 1.700 rpm
 • Капацитет на стезна чаура: 0,8 – 10 mm
 • Макс. дупчење на челик / дрво: 10  / 21 mm
 • Избор на вртежен момент: 18 + D
 • Вртежен момент мек / тврд: 14 / 30 Nm
 • Димензии: 179 x 66 x 229 mm
 • Тежина: 1.3 kg

Вклучено:

 • 1 x Дупчалка DF333
 • 2 x Батерии BL1020B (2.0 Ah)
 • 1 x Полнач DC10WC
 • 1 x Куфер

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.