Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF453SFE3

Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF453SFE3

17,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF453SFE3 со 3 батерии од 3.0Ah (BL1830B), брз полнач DC18SD во куфер.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF453SFE3

Карактеристики и предности

  • Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Металната конструкција на сите запчаници
  • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат

 

 

Спецификација на продуктот

Модел DDF453RFE3
Капацитет на батерија 3 x 3,0  Ah батерии
Брзина без опт. /ниска
0 – 400 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1.300 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
36 mm
Избор на вртежен момент
16 + D
Прифат на глава
1.5 – 10 mm
Најголем вртежен момент/тврд
42 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 27 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 72 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 222 x 79 x 244 mm
Тежина само уред без батерија 2.0 kg

Вклучено:

  • 1 x Дупчалка DDF453SFE3
  • 3 х батерии 3.0 Ah (BL1830B)
  • Брз полнач DC18SD
  • Куфер

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тAука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top