Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF483RFE3

23,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF483RFE3 со 3 батерии од 3.0Ah (BL1830B), брз полнач DC18RC во куфер.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.
Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF483RFE3

Карактеристики и предности

  • Лесен и компактен, но со избор на 2 брзини
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат
  • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
  • Голем прекинувач. Твоите прсти нема да бидат изморени по долго работење

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DDF483RFE3
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 500 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1.700 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
38 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
40 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 23 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 77 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 162 x 79 x 247 mm
Тежина само уред без батерија 1.6 kg

 

Испорака

  • MAKITA DDF483RFE3
  • 3 Батериии од 3.0 Ah (BL1830B)
  • Брз полнач DC18RC
  • Куфер

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top