Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF484Z (Само тело)

Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF484Z (Само тело)

9,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF484Z.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.
Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF484Z

Карактеристики и предности

  • Ергономски обликуваното тело во раката за сигурно држење и лесно ракување како со една, така и со двете раце
  • Високата издржливост и точност се добиени со користење на алуминиум за куќиштето на телото
  • Лесен и компактен, но со избор на 2 брзини
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DDF484Z
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 500 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 2.000 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
38 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
54 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 30 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 76 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 172 x 79 x 261 mm
Тежина само уред без батерија 1.8 kg

 

Испорака

  • MAKITA DDF484Z
  • Во картонска кутија

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top