Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF485Z (Само тело)

Акум. дупчалка-одвртувач MAKITA DDF485Z (Само тело)

8,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF485Z .

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.
Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска дупчалка-одвртувач MAKITA DDF485Z

Карактеристики и предности

  • Лесен и компактен, но со избор на 2 брзини
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Две LED работни светла – cо функција за претходно и продолжено осветлување на работната површина
  • Гумирана мекана дршка, со еластомер кој не се лизга, за поголема контрола и удобност
  • Висока ротациска брзина и висок вртежен момент

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DDF485Z
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 500 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1.900 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
38 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
50 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 27 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 74 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 169 x 79 x 255 mm
Тежина само уред без батерија 1.7 kg

 

Испорака

  • MAKITA DDF485Z
  • Во картонска кутија

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top