Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD-602X

Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD-602X

19,999.00 ден

Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD-602X

Шифра за нарачка:

 

Опис

Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD-602X

Карактеристики и предности

 • Моќна алатка со POWERSTATE  мотор без четкици развиен за поголема моќност во покомпактна големина
 • REDLINK PLUS технологија обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба, подолго време на работа и подолг век на траење
 • Електронски спојка со 16 прилагодувања на вртежниот момент, плус 1 за дупчење со заклучена спојка и 1 за заклучен чекан на спојката.
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Метална глава за брза замена на додатоци и стегање до 13 мм
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • LED осветлување на работната површина
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M12

Спецификација за Акумулаторска дупчалка/одвртувач Milwaukee M12FPD-602X

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 12 V
 • Капацитет на батеријата: 6.0 Ah
 • Време на полнење на батерија: 90 min
 • Брзина без оптеретување: 0 – 450 / 0 – 1700 rpm
 • Фреквенција на удари: 0 – 25.500 bpm
 • Вртежен момент: 44 Nm
 • Макс. капацитет на дупчење на дрво: 35 mm
 • Макс. капацитет на дупчење на челик: 13 mm
 • Макс. капацитет на дупчење на камен: 13 mm
 • Макс. дијаметар на завртки: 13 mm
 • Поставки на вртежен момент: 16
 • Поставки на брзини: 2
 • Тежина (со батерија): 1.5 kg

Испорака

 • Полнач
 • 2 Батерии
 • HD Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.