Акумулаторска косилка MAKITA DLM380PM2

Опис

Акумулаторска косилка MAKITA DLM380PM2

Карактеристики и предности

 • Ротационо сечило во вид на 2-забен лист, со резна широчина од 380 mm
 • Рачките за носење се погодни за транспортирање
 • Дршка дизајнирана за лесно туркање, со гумирана мекана дршка, ниско аголна ергономски дизајнирана, овозможува силата на корисникот ефикасно да се пренесе
 • Дотерување на височина на сечење со еден лост, со широк спектар од 6 положби, од 20 до 75 mm
 • Просторот за складирање може да се заштеди со поставување на машината врз нејзиниот заден дел, откако ќе се расклопи
 • Кутија за трева – индикатор за наполнетост

Спецификација на продуктот

 • Напон: 18 + 18 V
 • Тип на акумулатор: Li-ion
 • Капацитет на акумулатор: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
 • Вртежи без оптеретување: 3.800 rpm
 • Максимален капацитет на сечење: 380 mm
 • Капацитет на кутија за трева: 40 l
 • Препорачана површна на косење: 540 m²
 • Височина на сечење: 25 – 75 mm
 • Нивоа на височина на сечење: 6
 • Звучна моќност: 93 dB(A)
 • Димензии: 1.145x456x1070 mm
 • Тежина: 15 kg

Вклучено:

 • 1 x Косилка DLM380
 • 2 x Батерии BL1840B (4.0 Ah)
 • 1 x Полнач DC18RD

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.