Акумулаторска косилка MAKITA DLM431PT2

Опис

Акумулаторска косилка MAKITA DLM431PT2

Карактеристики и предности

 • Прилагодување на височина на сечење со еден лост со широк спектар од 13 положби од 20 до 75 mm
 • Издржливите гумирани тркала со оски со топчести лежишта овозможуваат добро маневрирање
 • Преклопувачки дизајн што овозможува да стои исправено за лесно складирање, одржување и чистење
 • Рачки за носење погодни за транспортирање
 • Кутија за трева – индикатор за наполнетост
 • Сопирачка на моторот

Спецификација на продуктот

 • Напон: 18 + 18 V
 • Тип на акумулатор: Li-ion
 • Капацитет на акумулатор: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
 • Вртежи без оптеретување: 3.600 rpm
 • Максимален капацитет на сечење: 430 mm
 • Капацитет на кутија за трева: 50 l
 • Препорачана површна на косење: 950 m²
 • Височина на сечење: 20 – 75 mm
 • Нивоа на височина на сечење: 13
 • Звучна моќност: 93 dB(A)
 • Димензии: 1.450 x 460 x 950 mm
 • Тежина: 18.4 kg

Вклучено:

 • 1 x Косилка DLM431
 • 2 x Батерии BL1850B (5.0 Ah)
 • 1 x Полнач DC18RD

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.