Акумулаторска Пила STIHL MSA 120 C

Акумулаторска Пила STIHL MSA 120 C

20,149.00 ден

Исклучително лесна акуулаторска моторна пила STIHL MSA 120 C и посебно тивка за одржување на градина и сечење на огревно дрво.

Шифра за нарачка:

 

Опис

Акумулаторска Пила STIHL MSA 120 C

Акумулаторска Пила STIHL MSA 120 C со AL 101 и AK 20

Акумулаторска Пила STIHL MSA 120 CMADE BY STIHL! СПРЕМНА ЗА ПРЕДИЗВИЦИ!Цена: 20149,00 денари.👇Целата понуда погледнете ја на нашата веб страна!👇👉http://alatzase.com/product/akumulatorska-pila-stihl-msa-120-c/👈- 🚛 Бесплата испорака веднаш од залиха до вашиот дом!Како да нарачате? ⤵- 📞 Телефон / Viber: 076 311 600#alatzase #stihl

Posted by Alatzase on Monday, August 12, 2019

Исклучително лесна акуулаторска моторна пила STIHL MSA 120 C за одржување на градина и сечење на огревно дрво. Опремена со систем за брзо затегање на ланец и кочница на ланец (QuickStop Super). Ланец со чекор  1/4″ PM3  за мал фин и одличен резултат. Посебно тивка и нема потреба од користење на заштитини средства за бучавост.

Технички податоци:

 

Тип на батерија Litium-ion COMPACT
Должина на меч 30 cm
Тежина во килограми 2.5 kg
Јачина на звучен притисок dB(A) 83
Јачина на звукот dB(A) 94
Вредност на вибрации лево / десно m/s2 3.4 / 3.2
Тип на ланец PM3
Работно време со акумулатор AK 10 до 15 min
Работно време со акумулатор AK 20 до 35 min

Ланец:

1/4″ PM3

Rapid Micro (RM) 325

Тивка работа

Тивка работа

 

 

 

 

Акумулаторските уреди од линијата COMPACT се толку тивки да нема потреба од користење на заштитини средства за бука.

STIHL брз затегнувач на ланец

STIHL брз затегнувач на ланец

 

 

 

 

STIHL брз затегувач на ланец ја елиминира потребата за дополнителен алат.

Меѓу положба на батеријата

Меѓу положба на батеријата

 

 

 

 

Батеријата може да биде сместена во две позиции. Првата позиција е за транспорт и складирање на уредот при што батеријата нема контакт со апаратот и не ја троши батеријата. И втора позиција на батеријата кога се користи уредот.

Кочница на ланец QuickStop Super

Кочница на ланец QuickStop Super

 

 

 

 

Кочница на ланец QuickStop Super за дополнителна сигурност од STIHL.

Без алатно капаче за масло за ланец

Без алатно кашаче за масло за ланец

 

 

 

 

Патент на  STIHL без алатно капаче за масло за ланец.

Ергономска мека рачка

Ергономска мека рачка

 

 

 

 

Ергономска мека рачка која делумно ги апсорбира вибрациите и работата ја прави поудобна.

STIHL Ematic-System

STIHL Ematic-System

Ematic системот за подмачкување на синџирот обезбедува прецизно подмачкување на врските на ланецот на пилата и шините за водилки. Кога се користи со STIHL OILOMATIC ланецот, тој ќе обезбеди максимално подмачкување, подолго траење и помала потрошувачка на масло отколку конвенционалните методи на подмачкување на синџирот. Системот Ematic може да ја намали потрошувачката на масло за гориво до 50%.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…