Акумулаторска полирка Milwaukee M18FAP180-502X

Акумулаторска полирка Milwaukee M18FAP180-502X

32,999.00 ден

Акумулаторска полирка Milwaukee M18FAP180-502X

Шифра за нарачка:

 

Опис

Акумулаторска полирка Milwaukee M18FAP180-502X

Карактеристики и предности

 • Идеална алатка со дизајниран и вграден POWERSTATE мотор без четици на Milwaukee за максимална мобилност при работа
 • REDLINK PLUS технологијата обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата и ги подобрува перформансите под оптоварување
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба и подолг век на траење
 • Првата безжична полирка која овозмозува работа во 8 нивоа на брзина и обсег на вртежи од 360 – 2200 во минута за поголема контрола при разни апликации
 • Неверојатно време на работа која овозможува полирање на цел автомобил со една батерија
 • Електроника за постојана брзина при оптеретување и мек старт на машината
 • Максимален дијаметар на додаток за полирање од 180 mm
 • Отстранлив филтер за прашина на моторот за подолг работен век
 • Гумена облога на машината за поудобна работа особено во вертикална положба
 • “Lock-on” функција за полесно користење при долготрајна работа
 • Странична рачка монтажна во 3 позиции за поголема контрола на машината
 • “Line-lock-out” функција против несакан старт на машината по промена на батерија

Спецификација за Акумулаторска полирка Milwaukee M18FAP180-502X

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V
 • Капацитет на батеријата: 5.0 Ah
 • Време на полнење на батерија: 59 min
 • Брзина без оптеретување: 360 – 2200 rpm
 • Дијаметар на диск за полирање: 180 mm
 • Големина на вретено: M14
 • Број на вклучени батерии: 2
 • Нивоа на брзини: 8
 • Тежина (со батерија): 2.2 kg

Испорака

 • 1 x Полирка M18FAP180-502X
 • 2 x 18v 5.0ah Lithium-IOn 
 • 1 x Полнач
 • 1 x HD Куфер

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.