Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18CHX-0

Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18CHX-0

15,999.00 ден

Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18CHX-0

Шифра за нарачка:

 

Опис

Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18CHX-0

Карактеристики и предности

 • Milwaukee POWERSTATE дизајниран и вграден мотор без четкици овозможува до 2 пати подолг век на траење на моторот и до 25% поголема моќност
 • REDLINK технологијата обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машината и батеријата и ги подобрува перформансите под оптоварување
 • REDLITHIUM-ION батерија со совршен дизајн, напредна електроника и испорака на енергија без загуба и подолг век на траење
 • Втор најмоќен ударен чекан на СДС во својата класа кој испорачува 2,5 J енергија на удар при ниски вибрации од 8,9 m / s²
 • Компактен, ергономски дизајн за зголемена удобност при работа
 • Целосно метално куќиште со оптимална подршка на запчаниците за подобрен работен век
 • Работа со 4 режими: ротирачки чекан, само чекан, само ротација и изборна работна позиција на длето (вариолок) за максимална контрола при работа
 • FIXTEC систем за брза промена на додатоци за работа без дополнителен алат
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батеријата
 • Исклучително ниско ниво на вибрации за поудобна целодневна употреба
 • Компатибилен со M18 CDEX екстрактор за прашина
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • Функција за менување на ротација во 2 насоки
 • 100% компатибилен систем со палетата на производи Milwaukee M18

Спецификација за Акумулаторска SDS-plus дупчалка (само тело) Milwaukee M18CHX-0

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V
 • Енергија на удар: 2.5 Ј
 • Макс. дупчење (метал): 13 mm
 • Макс. дупчење (бетон): 26 mm
 • Макс. дупчење (дрво): 30 mm
 • Макс. фреквенција на удари: 0 – 4900 bpm
 • Брзина без оптоварување: 0 – 1400 rpm
 • Оптимизиран капацитет за дупчење (бетон): 6 – 20 мм
 • Вклучени батерии: /
 • Тежина : 3.5 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.