Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP458Z (Само тело)

Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP458Z (Само тело)

10,999.00 ден

Акумулаторска ударна дупчалка/одвртувач MAKITA DHP458Z.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач DHP458Z

Карактеристики и предности

  • Двојно LED работно светло со функција на доцнење
  • Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Металната конструкција на сите запчаници
  • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат
  • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки, за употреба на отворено или во неповолни средини
  • Ременот и носачот на уметок се погодни за левораки и деснораки корисници
  • Мерач на состојбата на акумулаторот

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DHP458Z
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 400 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 2.000 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
76 mm
Макс. Дупчење -бетон
16 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
91 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 58 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 84 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 225 x 79 x 259 mm
Тежина само уред без батерија 2.6 kg

 

Испорака-

  • MAKITA DHP458Z
  • Во картонска кутија

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top