Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP481Z (Само тело)

Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP481Z (Само тело)

17,999.00 ден

Акумулаторска ударна дупчалка/одвртувач MAKITA DHP481Z.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач DHP481Z

Карактеристики и предности

 • Max. момент на стегање во оваа класа 125 Nm.
 • BL мотор без четкички (BLDC) кој не бара одржување зашто нема четкички
 • Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
 • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
 • Металната конструкција на сите запчаници
 • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат
 • Прекинувач за електронска контрола на брзина
 • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување
 • Трајност при долга континуирана работа со BLDC мотор, мала јачина на струја без производство на топлина на површината на куќиштето и кај тешките индустрии
 • Подобрени перформанси на заштита од прашина и водени капки, за употреба на отворено или во неповолни средини
 • Странична дршка за подобра контрола во работењето
 • Мерач на состојбата на акумулаторот

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DHP481Z
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 550 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 2.100 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
76 mm
Макс. Дупчење -бетон
16 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
115 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 60 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 73 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 205 x 79 x 249 mm
Тежина само уред без батерија 3.0 kg

 

Испорака

 • MAKITA DHP481Z
 • Во картонска кутија

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top