Акум. ударна дупчалка-одвртувач DHP482RFE3

21,999.00 ден

Акумулаторска ударна дупчалка/одвртувач MAKITA DHP482RFE3 со 3 батерии од 3.0Ah (BL1830B), брз полнач DC18RC во куфер.

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Опис

Акумулаторска ударна дупчалка-одвртувач DHP482RFE3

Карактеристики и предности

  • Лесен и компактен, но со избор на 2 брзини
  • Брзостезната глава овозможува лесно поставување и вадење на уметоци, со една рака
  • Металната конструкција на сите запчаници
  • Ергономски обликуваното тело во раката за сигурно држење и лесно ракување како со една, така и со двете раце
  • Променливата брзина и реверзибилниот прекинувач обезбедуваат случајна ротациона брзина, што ја зголемува ефикасноста во работењето
  • Вградено LED работно светло со функции на светење пред вклучување и задоцнување

Спецификација на продуктот

Модел MAKITA DHP482RFE3
Капацитет на батерија 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Брзина без опт. /ниска
0 – 600 min-1
Брзина без опт. /висока
0 – 1.900 min-1
Макс. дупчење – челик
13 mm
Макс. Дупчење -дрво
38 mm
Макс. Дупчење -бетон
13 mm
Избор на вртежен момент
21 + D
Број на механички брзини
2
Најголем вртежен момент/тврд
62 Nm
Најголем вртежен момент/мекан 36 Nm
Напон на батерија 18 V – LXT
Бучава: звучен притисок 82 dB(A)
Димензии (Д x Ш x В) 198 x 79 x 249 mm
Тежина само уред без батерија 1.8 kg

 

Испорака-

  • MAKITA DHP482RFE3
  • 3 Батериии од 3.0 Ah (BL1830B)
  • Брз полнач DC18RC
  • Куфер

Makita 3 години продолжена гаранција

 

 

 

 

 

Makita logo

 

 

 

 

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Go to Top