Апарат за перење дизел VILLAGER VHW 150 H

Почетна/Перачи под висок притисок/Апарат за перење дизел VILLAGER VHW 150 H

Апарат за перење дизел VILLAGER VHW 150 H

72,000.00 ден

Апарат за перење дизел VILLAGER VHW 150 H

Опис

Апарат за перење дизел VILLAGER VHW 150 H

Карактеристики

 • Во опсегот на машини за перење на Villager, VHW 150 H зазема посебно место, се издвојува пред сè за неговите перформанси, квалитет и дизајн.
 • Ова е уред кој е технички опремен со дизел горилник кој има функција на греење на вода до 90 степени.
 • Бидејќи има можност за загревање на вода, може да се користи во побитни работни места за миење на мрсни површини, а во зимските месеци и замрзнати.

Спецификации

 • Тип на мотор Електричен мотор
 • Работен напон 230 V ~ 50 Hz
 • Приклучна сила 3000 W
 • Работен притисок 130 бари
 • Вид на бојлер дизел горилник со бајпас-вентил
 • Моќност за греење на горилникот 38 kW
 • Капацитет на резервоарот за гориво 14 л
 • Макс. притисок 150 бари
 • Макс. проток 600 l / h
 • Макс. температура на водата 90 ° C
 • Должина на цревото 8 м
 • Тежина 54 кг

Logo villager

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…