Бензински моторен сет 4во1 MTX PGT 4 in 1

Бензински моторен сет 4во1 MTX PGT 4 in 1

15,999.00 ден

Бензински моторен сет 4 во 1 MTX PGT 4 in 1

Шифра за нарачка:

Опис

Бензински моторен сет 4 во 1 MTX PGT 4 in 1

Карактеристики и предности

  • Моќна мултиалатка 4 во 1 опремена со ултралесен бензински мотор
  • Практична за сите видови задачи во дворот и градината
  • Опремена со тример со конец и нож, пила за гранки и ножица за жива трева
  • Ефикасен мотор со високи перформанси во компактен дизајн
  • Удобна и безбедна алатка со двојна потпора за рамо и ергономсна рачка

Спецификација на продуктот

Произведувач           MATRIX
Модел PGT 4 in 1
Моќност 1.15 Hp
Зафатнина на моторот 32.6 cm3
Макс. број на вртежи 9500 / rpm
Диск      255 x 25.4 x 1.4 mm
Дијаметар на сечење со конец 430 mm
Дебелина на конец 2.4 mm
Резервоар за гориво 850 ml
Тежина 7.5 kg


Matrix logo

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.