Бензинска моторна пила MAKITA EA5000P45E

Бензинска моторна пила MAKITA EA5000P45E

39,999.00 ден

Бензинска моторна пила MAKITA EA5000P45E

Шифра за нарачка:

Опис

Бензинска моторна пила MAKITA EA5000P45E

Карактеристики и предности

 • Систем за загревање на рачката
 • “EasyStart” стартерот со помошна пружина, комбиниран со оптимизирано управување со моторот, го намалува отпорот
 • CDI технологија за лесно стартување
 • Прекинувач “Touch&Stop” го запира моторот и автоматски се враќа во стартната положба, со што се елиминира поплавување на карбураторот
 • Добро ладење за висока ефективност
 • Прилагодлива пумпа за масло која се исклучува при работа во празен од
 • Страничен затегач на верига овозможува лесен пристап
 • Моќен и еколошки 2-тактен мотор со катализатор
 • Филтер за воздух се отстранува без користење на алат за лесене за чистење
 • Оптимално одведување на струшки

Спецификација на продуктот

 • Мотор: 2 – тактен
 • Моќност на мотор: 2,8 kW
 • Работен волумен: 50 cm³
 • Резервоар за масло: 0,27 l
 • Резервоар за гориво: 0,47 l
 • Чекор на верига: 3/8 “
 • Широчина на нут: 1,5 mm
 • Должина на лист за пила: 450 mm
 • Тежина: 5.4 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.