Бензинска мултифункционална глава MAKITA EX2650LH

Почетна/Моторен градинарски алат/Моторни Тримери за Трева/Бензинска мултифункционална глава MAKITA EX2650LH

Бензинска мултифункционална глава MAKITA EX2650LH

19,999.00 ден

Бензинска мултифункционална глава MAKITA EX2650LH

Шифра за нарачка:

Опис

Бензинска мултифункционална глава MAKITA EX2650LH

Карактеристики и предности

 • Систем за замена на додатоците кој овозможува да се менуваат и ставаат додатоци со леснотија
 • Макита Мини 4-тактниот мотор (MM4) е почист и поефикасен од алтернативните, со трошоци пониски до 60%
 • Ергономски дизајнираната, голема ашовна дршка
 • 8 различни додатоци

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор: 4 – тактен
 • Моќност на мотор: 1.1 Hp
 • Работен волумен: 25,4 cm³
 • Резервоар за масло: 0,08 l
 • Резервоар за гориво: 0,6 l
 • Дршка: “D” форма
 • Димензии: 975 x 242 x 241 mm
 • Тежина: 4.6 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.