Бензинска телескопска пила MAKITA EY2650H25H

Почетна/Моторен градинарски алат/Моторни пили за дрво/Бензинска телескопска пила MAKITA EY2650H25H

Бензинска телескопска пила MAKITA EY2650H25H

49,999.00 ден

Бензинска телескопска пила MAKITA EY2650H25H

Шифра за нарачка:

Опис

Бензинска телескопска пила MAKITA EY2650H25H

Карактеристики и предности

 • Телескопска моторна пила со стап со Makita 4 – тактен MM4 мотор
 • Макита Мини 4-тактниот мотор (MM4) е почист и поефикасен од алтернативните, со трошоци пониски до 60%
 • Лесна продолжена пила за дрва за намалена можност за повреда на корисникот
 • Повеке позиционен систем за подмачкување овозможува работа под секаков агол
 • Долг телескопски стап прилагодлив од 272 cm до 392 cm
 • Ниско ниво на бучава за удобно работење

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор: 4 – тактен
 • Моќност на мотор: 1.1 Hp
 • Работен волумен: 25,4 cm³
 • Резервоар за масло: 0,21 l
 • Резервоар за гориво: 0,6 l
 • Чекор на верига: 3/8 “
 • Широчина на нут: 1,3 mm
 • Должина на лист на пила: 255 mm
 • Тежина: 7.2 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.