Бензински моторен тример MAKITA EBH253U

Опис

Бензински моторен тример MAKITA EBH253U

Карактеристики и предности

 • Макита Мини 4 – тактниот мотор (MM4) е почист и поефикасен од алтернативните со трошоци пониски до 60%
 • Универзален браник за двете метални сечила и најлонската резна глава, долниот дел од најлонската резна глава може да се отстрани/монтира без алат
 • Удобен ремен за рамо со перниче за појас и двоен ремен за рамо за вертикалната централната линија на ременот да е израмнета со онаа на корисникот
 • Брз старт – Потребата од силно повлекување за стартување е драстично намалена со помошниот пружинест стартер на повлекување
 • Држачот на управувачот овозможува лесен транспорт на машината и брзо прилагодување на управувачот, без потреба од алат
 • Ергономски дизајниран гумиран мекан ракофат
 • Рачка за велосипед

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор: 4 – тактен
 • Моќност на мотор: 1 Hp
 • Работен волумен: 24,5 cm³
 • Резервоар за гориво: 0,5 l
 • Дршка: U – форма
 • Навој: M10 x 1,25LH
 • Димензии: 1.770 x 620 x 490 mm
 • Тежина: 5.9 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.