Бензински моторен тример MAKITA EBH341U

///Бензински моторен тример MAKITA EBH341U

Опис на производот

Бензински моторен тример MAKITA EBH341U

Карактеристики и предности

 • Професионален кориснички тип за одлично маневрирање при тешки работи во шумарство и на градилишта
 • Макита Мини 4 – тактниот мотор (MM4) е почист и поефикасен од алтернативните со трошоци пониски до 60%
 • Универзален браник за двете метални сечила и најлонската резна глава, долниот дел од најлонската резна глава може да се отстрани/монтира без алат
 • Удобен ремен за рамо со перниче за појас и двоен ремен за рамо за вертикалната централната линија на ременот да е израмнета со онаа на корисникот
 • Брз старт – Потребата од силно повлекување за стартување е драстично намалена со помошниот пружинест стартер на повлекување
 • Држачот на управувачот овозможува лесен транспорт на машината и брзо прилагодување на управувачот, без потреба од алат
 • Во согласност со одредбите за емисија на издувните гасови
 • Ниски вибрации и ниска бучава при работа
 • Ергономски дизајнираната, голема ашовна дршка
 • Рачка за велосипед

Спецификација на продуктот

 • Тип на мотор: 4 – тактен
 • Моќност на мотор: 1.5 Hp
 • Работен волумен: 33.5 cm³
 • Резервоар за гориво: 0.65 l
 • Дршка: U – форма
 • Навој: M10 x 1.25LH
 • Димензии: 1.810 x 620 x 500 mm
 • Тежина: 7.1 kg

Makita logo

 

 

 

 

Makita 3 години продолжена гаранција

Добијте MAKITA 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за МАКИТА продолжена гаранција.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.