Бензински моторен тример MTX BMS 1400-3

///Бензински моторен тример MTX BMS 1400-3

Бензински моторен тример MTX BMS 1400-3

8,999.00 ден

Бензински моторен тример MTX BMS 1400-3

Шифра за нарачка:

Опис на производот

Бензински моторен тример MTX BMS 1400-3

Карактеристики и предности

  • 2 во 1 моќен 2-тактен бензински моторен тример за трева и грмушки со воздушно ладење
  • Опремен со нож, погоден за сечење на плевел, грмушки и високи и цврсти треви
  • Двоен најлонски конец со лесно автоматско извлекување со притискање на едно копче
  • Идеален за тежок терен и ридско земкиште со моќен мотор и лента за рамо
  • Тело со лесно расклопување за лесно складирање
  • Рачки за двете раце за полесна и попрецизна долготрајна работа

Спецификација на продуктот

Произведувач           MATRIX
Модел BMS 1400-3
Моќност 1400 W
Зафатнина на моторот 51.2 cm3
Макс. број на вртежи 7850 / rpm
Дијаметар на сечење со конец 430 mm
Дијаметар на сечење со нож           255 mm
Дебелина на конец 2.4 mm
Резервоар за гориво 850 ml
Тежина 7.8 kg


Matrix logo

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.