Чекан за уривање 10Kg DeWALT D25899K

Опис

Чекан за уривање 5Kg DeWALT D25810K

Карактеристики и предности

 • Висока издржливост и високи перформанси погодна за тешки работи и апликации
 • Контрола за одржување на постојана брзината која при оптеретување автоматски применува дополнителна моќ
 • Технологија против вибрации обезбедува извонредно ниско ниво на вибрациите
 • Варијабилно копче за пред селекција на саканата брзина за целосна контрола при работа
 • Дополнителна странична рачка за одлична контрола
 • Исклучување на удари при работа без оптеретување за заштита на машината
 • Странично копче за активирање за полесна долготрајна работа
 • LED индикатор за сервисирање пред замена на јаглеродните четкици
 • Мек почеток за поголема сигурност и попрецизен старт на машината
 • Ергономски; компактен и тенок дизајн на линијата ја максимизира контролата и нуди лесен пристап до затворените места

Спецификација на продуктот

 • Моќност: 1500 W
 • Ударна енергија: 17.9 J
 • Излез на напојување: 750 W
 • Удари во минута: 2040 bpm
 • Ниво на вибрации: 12.0 m/sec²
 • Тежина: 9,9 kg

 

 

DeWALT logo

 

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…