Циркуларна пила за метал 335mm DeWALT D28710

Опис

Циркуларна пила за метал 335mm DeWALT D28710

Карактеристики и предности

 • Моќна стабилна пила со мотор од 2200W со 3800 вртежи во минута за одлични перформанси на сечење
 • Ергономски дизајнираната рачка обезбедува поудобна положба на рацете
 • Заклучување на вретеното за брзо и лесно менување на дискот и лесен транспопрт
 • Безбедност штитник од искри за најдобра заштита на корисникот
 • Запечатена челична основа со дополнителни ребра за да се спречи деформација
 • Лесна промена на четкици со надворешните врати
 • Интегриран метален вентилатор за подобра издржливост и долг живот
 • Брзо ослободување за брзо прилагодување на аголот од -45° до +45°

Спецификација за циркуларна пила за метал 335mm DeWALT D28710

 • Моќност: 2200 W
 • Брзина без оптоварување: 0 – 3.800 / rpm
 • Дијаметар на диск: 355 mm.
 • Дебелина на дискот за сечење: 2,5mm.
 • Вибразии 3.3 m/s
 • Макс. капацитет за сечење 90° / 45°  правоаголен профил (mm):  115 x 130 / 115 x 107
 • Макс. капацитет за сечење 90° / 45°  квадратен профил (mm):  120 x 120 / 107 x 107
 • Макс. капацитет за сечење 90°  кружен  профил (mm):  130
 • Макс. капацитет за сечење 90° / 45°  L профил (mm):  137 x 137 / 115 x 115
 • Тежина: 17 kg

 

DeWALT logo

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…