Циркуларна пила за метал 335mm DeWALT D28730

Опис

Циркуларна пила за метал 335mm DeWALT D28730

Карактеристики и предности

 • Моќна стабилна пила со мотор од 2300W со 3800 вртежи во минута за одлични перформанси на сечење
 • Ергономски дизајнираната рачка обезбедува поудобна положба на рацете
 • Заклучување на вретеното за брзо и лесно менување на дискот и лесен транспопрт
 • Безбедност штитник од искри за најдобра заштита на корисникот
 • Запечатена челична основа со дополнителни ребра за да се спречи деформација
 • Лесна промена на четкици со надворешните врати
 • Интегриран метален вентилатор за подобра издржливост и долг живот
 • Брзо ослободување за брзо прилагодување на аголот од -45° до +45°

Спецификација за циркуларна пила за метал 335mm DeWALT D28730

 • Моќност: 2300 W
 • Брзина без оптоварување: 0 – 3.800 / rpm
 • Дијаметар на диск: 355 mm.
 • Дебелина на дискот за сечење: 2,5mm.
 • Вибразии 3.3 m/s
 • Макс. Капацитет на сечење на 90 ° [Квадратен профил] 120 x 120 mm
 • Макс. Капацитет на сечење на 90 ° [Правоаголен профил] 115 x 130 mm
 • Макс. Капацитет на сечење на 90 ° [Профил на L-форма] 137 x 137 mm
 • Макс. Капацитет на сечење на 90 ° [Кружен профил] 130 мм
 • Макс. Капацитет на сечење на 45 ° [Квадратски профил] 107 x 107 mm
 • Макс. Капацитет на сечење на 45 ° [Правоаголен профил] 115 x 107 mm
 • Макс. Капацитет на сечење на 45 ° [Профил L-форма] 115 x 115 mm
 • Макс. Капацитет на сечење на 45 ° [Кружен профил] 115 mm
 • Тежина: 17 kg

 

DeWALT logo

 

 

 

 

3 godini garancija

 

 

 

 

 

 

Добијте DeWALT 3 години продолжена гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Рeгистрирај се тука за DeWALT продолжена гаранција.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…