Дробилка за гранки BOSCH AXT Rapid 2000

Дробилка за гранки BOSCH AXT Rapid 2000

15,399.00 ден

Дробилка за гранки BOSCH AXT Rapid 2000 е брза и снажна дробилка со издржливи ножеви кои сечат со ласерска прецизност.

Шифра за нарачка: 36599

Опис

Дробилка за гранки BOSCH AXT Rapid 2000

Карактеристики и предности

  • Екстремно оштра: долготрајни и ласерски обработени прецизни ножеви со голема снага на сечење.
  • Практичен набивач за едноставно полнење и брз проток на материјал.
  • Мобилна и лесно пренослива благодарејќи на малата тежина.
  • Bosch Powerdrive-мотор со вртежен момент од 12 Nm
  • Ножот за сечење е изработен од посебно кален челик.
  • Капацитет на сечење до 35 мм за силно уситнување.
  • Торба со голем капацитет на полнење и лесно увлекување.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 2000 W
Капацитет на сечење maks. Ø до 35 mm
Проток на материјал 80 kg/h
Брзина на сечење 3600 V/min
 Вртежен момент 12 Nm
Тежина 11,5 kg.

BOSCH добијте 3 наместо 2 години гаранција.

Едноставна постапка:

  1. Пријавете се на страницата на следниов MyBosch линк тука.
  2. Регистрирајте ги вашите Bosch електрични, градинарски и мерни алати за домшна употреба.
  3. Превземете го сертификатот за продожена гаранција.

BOSCH 3 години гаранција

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…