Дупчалка / одвртувач Milwaukee T-TEC 201/SK

Дупчалка / одвртувач Milwaukee T-TEC 201/SK

15,999.00 ден

Дупчалка / одвртувач Milwaukee T-TEC 201/SK

Шифра за нарачка:

 

Опис

Дупчалка / одвртувач Milwaukee T-TEC 201/SK

Карактеристики и предности

 • Компактнa и моќнa дупчалка со мотор од 750 W
 • Издржлив пренос со висок вртежен момент за дупчење и шрафење со големи дијаметри
 • Директниот пренос во вретеното ја намалува вкупната должина на електричниот алат
 • Можност за отстранување на главната рачка за полесно користење во тесни простори
 • Оптимално ракување благодарение на различни опции за контрола
 • Прекинувачот на чеканот овозможува дупчење без удари
 • Дополнителна рачка за поудобна и попрецизна работа
 • Метална глава за стегање без клуч од 1.3 до 13 мм
 • Промена на правецот на ротација

Спецификација за дупчалка / одвртувач Milwaukee T-TEC 201/SK

 • Моќност: 750 W
 • Поставка на брзини: 2
 • Брзина без оптоварување: 0 – 1200 / 0 – 3400 rpm
 • Максимален вртежен момент: 58 Nm
 • Капацитет за дупчење во дрво: 40 mm
 • Капацитет за дупчење во челик: 13 mm
 • Капацитет за дупчење во бетон: 20 mm
 • Капацитет за дупчење во камен: 22 mm
 • Глава за затегање: 1.3 – 13 mm
 • Должина на кабелот: 4 м
 • Тежина: 2.7 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.