Еднорачна туш батерија ROSAN JA331001

Почетна/ROSAN, Батерии за када и туш, Чешми и туш батерии/Еднорачна туш батерија ROSAN JA331001

Опис

Еднорачна туш батерија ROSAN JA331001

Еднорачна туш батерија ROSAN JA331001

Технички податоци:

 • Еднорачна батерија
 • Ѕидна монтажа
 • Проток на класа С – на излив
 • Фиксен држач за туш
 • NEOPERL® PERLATOR® Coin Slot®
 • Easy Clean рачка за туширање
 • Двоено плетено црево за туширање 1.5 m
 • Керамичка мешалка KEROX® 35
 • Полирана INOX 304 розетна
 • Полуавтоматски префрлувач за туш
 • Heavy Duty eксцентар колена
 • Класа на бучност I

Работни услови:

 • Максимален работен притисок: 5 bar
 • Препорачан работен притисок: 3 bar
 • Минимален работен притисок: 1 bar
 • Максимална дозволена температура: 80°C
 • Препорачана температура на вода: 60°C

 

 

Rosan logo

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…