Електрична косилка BOSCH ARM 34

Електрична косилка BOSCH ARM 34

12,200.00 ден 9,150.00 ден

Електрична косилка BOSCH ARM 34 за побав и негуван треник и совршено користење до самата ивица.. Електричните косилки BOSCH косат со енормна снага која досега беше возможна само со бензинските косилки. И единствена обработка на ивица благодарејќи на иновативниот чешел за трева. 

Шифра за нарачка: 31249

Опис

Електрична косилка BOSCH ARM 34

Карактеристики и предности

  • Иновација: Чешел за трева кој го коси вашиот тревник до самата ивица.
  • Голема заштеда на простор благодарејќи на интелегентна конструкција и компактен дизајн.
  • Голема сила: 1300 W Powerdrive – моторот обезбедува и лесна работа и при висока трева.
  • Ергономски дизајн на Ergoflex рачката за совршено ракување и носење.
  • Едноставно користење Powerdrive мотор безбедуваат лесно користење.
  • Корпа за трева од 40 литри за поголем капацитет на прибирање на тревата.
  • Едноставно подесување на висината со централизирана рачка.

Спецификација на продуктот

Сила на моторот 1300 W
Дијаметар на сечење 34 cm
Висина на сечење 20-70 мм
Капацитет на корпа 40 лит.
Тежина 11 kg

BOSCH добијте 3 наместо 2 години гаранција.

Едноставна постапка:

  1. Пријавете се на страницата на следниов MyBosch линк тука.
  2. Регистрирајте ги вашите Bosch електрични, градинарски и мерни алати за домшна употреба.
  3. Превземете го сертификатот за продожена гаранција.

BOSCH 3 години гаранција

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…