Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K850S

Почетна/Рачен електричен алат/SDS MAX Торни и Кршачи/Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K850S

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K850S

56,999.00 ден

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K850S

Шифра за нарачка:

 

Опис

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K850S

Карактеристики и предности

 • Моќниот мотор од 1400 W со тешина од 8 кг обезбедува максимална ударна енергија при секој удар од 11 J со што е погодна за тешки и професионални апликации
 • “AUTOSTOP” финкција автоматски ја исклучува алатката во случај на ненадејно движење поголемо од 45 степени
 • Редизајниран електронски сензор обезбедува континуирана моќност и максимална продуктивност за најсложените задачи
 • Одличниот систем за ладење гарантира максимална издржливост при долготрајна работа
 • Голема задна рачка со AVS (систем против вибрации) овозможува користење со две раце, истовремено намалувајќи ја изложеноста на вибрации
 • “Lock-on” опција за помал замор на корисникот при долготрајна работа
 • Систем со мек старт за полесно и попрецизно стартување на машината
 • Дополнителната рачка за максимална контрола и попрецизна работа
 • Сервисно светло за потсетување за сервис на алатката

Спецификација за Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee K850S

 • Моќност: 1400 W
 • Удари во минута: 1600 – 2900 bpm
 • Енергија на удар (EPTA): 11 J
 • Макс. вртежи без оптоварување: 380 rpm
 • Макс. вртежи при оптоварување: 210 – 380 rpm
 • Макс. капацитет на дупчење со круна: 150 mm
 • Макс. капацитет на дупчење со цврст бит: 50 mm
 • Макс. капацитет на дупчење со шуплив бит: 80 mm
 • Вибразии при дупчење: 9.4 (m/s²)
 • Вибразии при штемање: 7.8 (m/s²)
 • Прифат: SDS-MAX
 • Должина на кабелот: 6 м
 • Тежина: 9.6 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.