Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee PLH32XE

Почетна/Рачен електричен алат/Дупчалки / Ударни дупчалки/Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee PLH32XE

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee PLH32XE

24,999.00 ден

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee PLH32XE

Шифра за нарачка:

 

Опис

Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee PLH32XE

Карактеристики и предности

 • Цврст, издржлив ударен чекан со одлични перформанси за дупчење во бетон опремен со моторот со висок вртежен момент и 3.8 J на ударна енергија
 • Добар баланс и лесно ракување благодарение на компактен дизајн во L форма
 • Одличниот систем за ладење гарантира максимална издржливост при долготрајна работа
 • “AVS” (систем против вибрации) со мека задна рачка за поудобно долготрајно користење
 • “FIXTEC” SDS Plus систем за побрза замена на додатоци без додатни клучеви
 • Цврсто и отпорно куќиште од магнезиум за оптимално за подолг работен век
 • Сигирен безбедносен пренос кој ги штити машината и корисникот
 • Рото-стоп и вариолок за максимална контрола при извршување на лесни работи при штемање
 • Дополнителната рачка за максимална контрола и попрецизна работа

Спецификација за Електропневматска дупчалка/чекан Milwaukee PLH32XE

 • Моќност: 900 W
 • Енергија на удар (EPTA): 3.8 J
 • Удари во минута при оптеретување: 0-4500 bpm
 • Макс. вртежи при оптоварување: 0-800 rpm
 • Макс. капацитет на дупчење дрво: 40 mm
 • Макс. капацитет на дупчење бетон: 32 mm
 • Макс. капацитет на дупчење метал: 16 mm
 • Должина на кабел: 4 м
 • Тежина: 3.6 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.