Електропневматска дупчалка Milwaukee PLH 20

Почетна/Рачен електричен алат/SDS PLUS Торни/Електропневматска дупчалка Milwaukee PLH 20

Електропневматска дупчалка Milwaukee PLH 20

14,999.00 ден

Електропневматска дупчалка Milwaukee PLH 20

Шифра за нарачка:

 

Опис

Електропневматска дупчалка Milwaukee PLH 20

Карактеристики и предности

 • Екстремно компактна електропневматска дупчалка со неспоредлив сооднос на тежина/моќност од 1.9 кг со 2.0 J на ударна моќ
 • Моторот со 620 W во комбинација со оптимизирана брзина на дупчење резултира во ненадминлива изведба на апликации
 • Протокот на воздухот за ладење на моторот е дизајниран на начин што ги дува остатоците од дупчењето подалеку од корисникот при дупчење над глава
 • AVS (систем против вибрации) овозможува поудобно и полесно користење и помал замор
 • Безбедносна спојка ги штити корисникот и машината од ненадејно заглавување при дупчење
 • Опција со променлива насока на ротација
 • Видилка за контрола на длабочина на дупчење
 • Дополнителната рачка за максимална контрола и попрецизна работа

Спецификација за Електропневматска дупчалка Milwaukee PLH 20

 • Моќност: 620 W
 • Прихват за бургија: SDS +
 • Енергија на удар (EPTA): 11 J
 • Удари во минута под оптеретување: 0 – 4400 bpm
 • Макс. вртежи при оптоварување: 0 – 2700 rpm
 • Макс. вртежи без оптоварување: 0 – 3700 rpm
 • Макс. капацитет на дупчење во дрво: 30 mm
 • Макс. капацитет на дупчење во бетон: 20 mm
 • Макс. капацитет на дупчење во метал: 13 mm
 • Должина на кабелот: 4 м
 • Тежина: 1.9 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.