Електропневматски чекан / кршач Milwaukee K 700 S

Почетна/Рачен електричен алат/SDS MAX Торни и Кршачи/Електропневматски чекан / кршач Milwaukee K 700 S

Електропневматски чекан / кршач Milwaukee K 700 S

51,999.00 ден

Електропневматски чекан / кршач Milwaukee K 700 S

Шифра за нарачка:

 

Опис

Електропневматски чекан / кршач Milwaukee K 700 S

Карактеристики и предности

 • Голем електропневматски чекан со голема тежина кој обезбедува максимална ударна енергија од 11,9 J за примена на тешки апликации
 • Моќниот 1550 W мотор со одличниот систем за ладење обезбедува максимална моќност и загарантирана издржливост при долготрајна работа
 • Variolock функција со 12 позиции за избор на најсоодветен агол на длетото
 • Комплетна електронска контрола за прецизно прилагодување на моќноста за прецизна работа
 • Систем за мек старт за полесно и попрецизно стартување на машината
 • Дополнителната рачка во 3 позиции за максимална контрола и попрецизна работа
 • AVS (систем против вибрации) и мек зафат на предната и задната рачка за поудобна долготрајна работа
 • Функција со мек режим на чекан ја намалува енергијата при удар за работа на деликатни материјали
 • Сервисно светло за индикатор на алатката

Спецификација за Електропневматски чекан / кршач Milwaukee K 700 S

 • Моќност: 1550 W
 • Енергија на удар (EPTA): 11.9 J
 • Макс. број на удари : 2840 bpm
 • Макс. број на вртежи: 2200 rpm
 • Вибразии при штемање: 9.5 (m/s²)
 • Прифат: SDS-MAX
 • Должина на кабелот: 6 м
 • Тежина: 7.8 kg

milwaukee 3 godini garancija

 

 

 

 

Редовна гаранција е 12 месеци за професионална употреба.

Продолжена гаранција 1+2 години важи ако ја користите машината за домашна употреба.

По купувањето на машина за домашна употреба за да добиете продолжена гаранција 1+2 години треба да се регистрирате на ТУКА.

Потребно е да се регистрирате до 30 дена од денот на купувањето на машината.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.