Хидрофор FARM by WÜRTH FBPH1000

Хидрофор FARM by WÜRTH FBPH1000

11,000.00 ден 8,799.00 ден

Нема на залиха

Хидрофор FARM by WÜRTH FBPH1000 може да се употребува за снабдување на домаќинствата со вода и за наводнување. Има едностепена пумпа со куќиште од нерѓосувачки челик.

Шифра за нарачка: 1017

 

Нема на залиха

Опис

Хидрофор FARM by WÜRTH FBPH1000

Спецификација на продуктот

Произведувач FARM by WÜRTH
Модел FBPH1000
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1000 W
Длабочина на усисување на вода 8.0 m
Висина на потиснување на вода 44.0 m
Проток на вода за литри/час 3500 l/h
Температура на вода max 40 °C
Работен притисок max 4.4  bar
Приклучок на влез/излез 1″/1″
куќиште на пумпа инокс
Големина на боца 19.0 l

farm by wurth

 

 

 

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 24 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.