Хидрофор METABO HWW 3500/25 INOX

Опис

Хидрофор METABO HWW 3500/25 INOX

Карактеристики и предности

  • Хидрофори за домашна употреба за автоматско водоснабдување,
  • Погоден наводнување и пренесување и испорачување на подземни води на определена далечина
  • Електронски прекинувач за притисок за автоматско активирање на системот во случај на зголемена побарувачка на вода
  • Вграден вентил кој го спречува сувото пуштање на пумпата кога се исклучува, овозможувајќи краток процес на рестартирање
  • Посебен отвор за полнење вода за едноставно ракување со пумпата
  • Приклучок за одвод на вода (отстранлив без алати) за заштита во случај од мраз
  • Заштита на моторот од преоптеретување и прегревање
  • Издржливо куќиште на пумпата од нерѓосувачки челик
  • Сад со притисок за заштеда на енергија и потивок проток на вода

Спецификација на продуктот

Произведувач METABO
Модел HWW 3500/25 INOX
Моќност на мотор 900 W
Макс. проток 3500 l/h
Макс. потисна висина 45 m
Макс. усисна длабочина 8 m
Макс. притисок 4.5 bar
Димензии 484 x 270 x 584 mm
Капацитет на сад 24 l
Тежина 14.6 kg

metabo logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добијте METABO 3 години XXL гаранција. Со регистрација на вашиот производ до четири недели од купувањето.

Ргистрирај се тука за METABO XXL гаранција.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.