Хидрофор WPEm 3402/20G Basic Line Elektro maschinen

Почетна/Пумпи и опрема за наводнување/Хидрофори/Хидрофор WPEm 3402/20G Basic Line Elektro maschinen

Хидрофор WPEm 3402/20G Basic Line Elektro maschinen

8,999.00 ден 8,499.00 ден

REM POWER хидрофор WPEm 3402/20G може да се употребува за снабдување на домаќинствата со вода и за наводнување. Има едностепена пумпа со куќиште од лиен метал.

Шифра за нарачка: 42090

 

Опис

Хидрофор WPEm 3402/20G Basic Line Elektro maschinen

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел WPEm 3402/20G
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 800 W
Длабочина на усисување на вода 8.0 m
Висина на потиснување на вода 38.0 m
Проток на вода за литри/час 3200 l/h
Температура на вода max 40 °C
Работен притисок 1,5 – 3,0  bar
Приклучок на влез/излез 1″/1″
Бучавост (dB (A)) 85
Димензија во мм (ВхШхД) 465x280x530
Големина на боца 20.0 l
Tежина 13.5 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…