Хидрофор WPEm 3402/20R Basic Line

Хидрофор WPEm 3402/20R Basic Line

9,999.00 ден 9,499.00 ден

Хидрофор WPEm 3402/20R Basic Line

Шифра за нарачка:

 

Опис

Хидрофор WPEm 3402/20R Basic Line

Карактеристики и предности

  • Опремен со едностепена проточна пумпа со куќиште од лиено железо
  • Погоден за домакинства наводнување за комерцијални објекти и сл.

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел WPEm 3402/20R
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 800 W
Длабочина на усисување на вода 8 М
Висина на потиснување на вода 38 М
Максимален проток на вода 3.2 m3/h
Големина на боца 19 l
Максимален притисок 3.8  bar

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…