Хидрофор WPEm 5502/24 R Elektro maschinen

Хидрофор WPEm 5502/24 R Elektro maschinen

13,999.00 ден

REM POWER хидрофор WPEm 5502/24 R може да се употребува за снабдување на домаќинствата со вода и за наводнување.

Шифра за нарачка: 25301

Опис

Хидрофор WPEm 5502/24 R Elektro maschinen

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел WPEm 5502/24 R
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1300 W
Длабочина на усисување на вода 8.0 m
Висина на потиснување на вода 50.0 m
Проток на вода за литри/час 4800 l/h
Температура на вода max 40 °C
Работен притисок 1,5 – 3,0  bar
Приклучок на влез/излез 1″/1″
Бучавост (dB (A)) 90
Димензија во мм (ВхШхД) 480х270х570
Големина на боца 24.0 l
Tежина 18.5 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…