Хидрофор WPEm 5552/24 G PREMIUM LINE Elektro maschinen

Почетна/Пумпи и опрема за наводнување/Хидрофори/Хидрофор WPEm 5552/24 G PREMIUM LINE Elektro maschinen

Хидрофор WPEm 5552/24 G PREMIUM LINE Elektro maschinen

14,999.00 ден

REM POWER хидрофор WPEm 5502/24 R

  • Тивок, сигурен, копактен дизајн и многу пгоден за снабдување со вода од бунари.
  • Опремен со заштита на работа на суво.
  • Ротор од нерѓосувачки челик.

Шифра за нарачка: 25302

 

 

Опис

Хидрофор WPEm 5552/24 G PREMIUM LINE Elektro maschinen

Спецификација на продуктот

Произведувач REM POWER
Модел WPEm 5552/24 G PREMIUM LINE
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1100 W
Длабочина на усисување на вода 8.0 m
Висина на потиснување на вода 45.0 m
Проток на вода за литри/час 4200 l/h
Температура на вода max 40 °C
Работен притисок 1,5 – 3,0  bar
Приклучок на влез/излез 1″/1″
Бучавост (dB (A)) 85
Димензија во мм (ВхШхД) 510x320x550
Големина на боца 24.0 l
Tежина 18 kg

rem power

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…