Машина за острење на ланец MATRIX KS 200-1

Машина за острење на ланец MATRIX KS 200-1

1,999.00 ден

Машина за острење на ланец MATRIX KS 200-1

Шифра за нарачка: 2006

Опис

Машина за острење на ланец MATRIX KS 200-1

Карактеристики и предности

  • Машина за острење на ланци
  • Машината е спремна за оштрење на повеќето ланци на 3/8.
  • Користењето на алатката е многу лесно така што и неискусните можат брзо да ја совлаадаат техниката на острењен.

Спецификација на продуктот

Произведувач MATRIX
Модел KS 200-1
Моќност 220 W
Големина на диск Ø 108 x 10 mm
Подесување на агол 35 °лево/десно
Број на вртежи во празен од 7,500 / min
Насаден отвор на диск Ø 22,23 mm
Тежина 2,2 kg

 

Matrix logo

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.