Мотокултиватор VIKING HB 585

Почетна/Мотокултиватори/Мотокултиватор VIKING HB 585

Мотокултиватор VIKING HB 585

41,500.00 ден

Мотокултиватор VIKING HB 585 благодарејќи на својата работна ширина од 85 цм ја обработува земјата со завидна брзина благодарејќи на силниот Kohler Courage OHV мотор. Во случај на потреба работната средина може да се смали на 60 цм. Широкиот спектар на дополнителна опрема го прават овој мотокултиватор погоден за сестрана употреба.

Опис

Мотокултиватор VIKING HB 585

 

Спецификација на продуктот

 

Дијаметар на фрезата ø mm 320
Работна ширина cm 85
Тип на мотор Kohler Courage XT-6, 75 OHV SC
Број на фрези (2 + 1) x 2 и дискови
Сила на моторот при број на вртежи r / min 2,3 kW / 3,2 KS 3000
Погон 1V + 1R
Загарантирана сила на звучна јачина LWA dB (A) 93
Измерена висина на звучен притисок LpA dB (A) 80
Тежина kg 46

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gi6fHEtez-s

Управувач подесив по висина

upravuvac HB 585

 

 

 

 

 

 

Управувач подесив по висина во 3 положби без потреба од дополнителен алат. При складирање рачките можат да се преклопат напред за да заземат помал простор.

Kohler OHV мотор со SmartChoke технологија

Kohler OHV motor so SmartChoke tehnologij

 

 

 

 

 

 

Четворотактен мотор со OHV технологија. Кована радилица и цилиндар од лиено железо дополнително гарантираат долг работен век. Smart-Choke состав овозможува едноставен и сигурен процес на покренување.

Делив сет на фрези

Set na frezi

 

 

 

 

 

 

Сите VIKING мотокултиватори се одликуваат со делив сет на фрези. Така да мотокултиваторот е применлив и при култивирање на помали површини.

2 транспортни тркала

transportni trkala
 

 

 

 

 

VIKING мотокултиваторите нудат можност за олеснување на транспортот со помош на 2 тркала вградени тркала кои се склопиви за време на работата.

Плуг

plug

 

 

 

 

 

 

Плуг со подесива длабочина овозможува прецизна контрола на фрезувањето како и брзина на движење во текот на работата.

 

stihl viking

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.