Моторна косилка за трева MTX GLM 40

Опис

Моторна косилка за трева MTX GLM 40

Карактеристики и предности

  • Бензиска косилка опремена со чист и мирен 4-тактен мотор со голема ширина на косење
  • Лесна и флексибилна погодна за косење на големи површини и до 800 m²
  • 7 нивоа на централно подесување на висината на косење
  • Голем најлонски сад за собирање за долготрајна работа без престан
  • Висински прилагодлива, ергономска рачка со опција за преклопување за полесно складирање
  • Тркала со голем дијаметар погодни за нерамни и високи тревници и површини

Спецификација на продуктот

Произведувач           MATRIX
Модел GLM 40
Моќност 1900 W / 2.6 Hp
Зафатнина на моторот 99 cm3
Вртежи во празен од 3000 / rpm
Ширина на косење 400 mm
Висина на косење 25 – 75 mm
Волумен на собирен сад 40 l
Тежина 19 kg


Matrix logo

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.