Моторна Пила STIHL MS 230

Моторна Пила STIHL MS 230

23,300.00 ден

Моторна пила STIHL MS 230

Должина на меч: 35 cm.

Каталошки број: 1123 2000 313

Шифра за нарачка: 80313

 

 

 

Опис

Моторна пила STIHL MS 230

2 kW Практична моторна пила STIHL MS 230 направена за различни задачи за сечење.

Со поголема моќност од MS 211 и истите карактеристики како MS 250, моторна пила MS 230 ја прави многу практична се наменска пила. Со висок сооднос на моќност и тежина, максимални перформанси и ергономски дизајн, MS 230 е изграден за различни цели како што се сечење на градежен материјал, дрва за огрев или за кастрење гранки.

Технички податоци:

Зафатнина cm³ 45,4
Моќност kW/bhp 2/2,7
Тежина/Моќност kg/kW 4,6
Тежина kg 4.3
Јачина на звук dB(A) 101
Јачина на звук при работа dB(A) 111
Вибрациски вредности лево/десно m/s² 6,4/7
STIHL Oilomatic ланец/тип 3/8″ P Picco Micro 3 (PM3)
Кочница на ланец QuickStop
Големина на резервоарот cm3 200
Резервоар за гориво l 0.39

Stihl logo

 

 

Ланец:

Picco Micro 3 (PM3), 3/8″ P 1.3 mm
Picco Micro 3 PM3, 3-8 P 1.3 mm

 

Анти вибрациски систем:

anti vibraciski sistem
Интензивните вибрации на рачките на моторните пили може да доведат до долгорочни ефекти врз крвните садови во рацете. И затоа STIHL развил ефикасен систем против вибрации, при што осцилациите од моторот на машината се намалени, што значително ги намалува вибрациите на рачките.

 

Еден прекинувач за контрола на работата:

eden prekinuvac na upravuvanje
Сите важни функции како што се стартување, задушување, гас и стоп се управуваат преку една рачка.

Затегнувач за страничен ланец

Zategnuvac na stranicen alat
Затегнувачката завртка може да се најде на страната на пилата на моторот преку капакот на запчаникот. Ова ја отстранува потребата за контакт со остриот пилен ланец.

Ematic систем за подмачкување на ланецот:

Elematic sistem na podmackuvanje na lanec
Ematic системот за подмачкување на синџирот обезбедува прецизно подмачкување на врските на ланецот на пилата и шините за водилки. Кога се користи со STIHL OILOMATIC ланецот, тој ќе обезбеди максимално подмачкување, подолго траење и помала потрошувачка на масло отколку конвенционалните методи на подмачкување на синџирот. Системот Ematic може да ја намали потрошувачката на масло за гориво до 50%.

Капачиња за резервоар без користење на алат

Tool free filler caps

Специјални капачиња за резервоарите за гориво и за масло за лесно отворање и заклучување без употреба на алатки.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…