Моторна самоодна косилка за трева MTX GLM 40-SF-1

Почетна/Моторен градинарски алат/Моторни Косилки за Трева/Моторна самоодна косилка за трева MTX GLM 40-SF-1

Моторна самоодна косилка за трева MTX GLM 40-SF-1

14,999.00 ден

Моторна самоодна косилка за трева MTX GLM 40-SF-1

Шифра за нарачка:

Опис

Моторна самоодна косилка за трева MTX GLM 40-SF-1

Карактеристики и предности

  • Моќна самоодна косилка опремена со чист и мирен 4-тактен бензински мотор
  • Лесна и флексибилна погодна за косење на големи површини и до 800 m²
  • Централно подесување со 7 нивоа на висината на косење
  • Голем најлонски собирен сад за долга континуирана работа
  • Висински прилагодлива, ергономска рачка со опција за преклопување за полесно складирање
  • Тркала со голем дијаметар со погон идеални за нерамни и високи тревници и површини

Спецификација на продуктот

Произведувач           MATRIX
Модел GLM 40-SF-1
Моќност 2300 W / 3.2 Hp
Зафатнина на моторот 139 cm3
Вртежи во празен од 2800 / rpm
Ширина на косење 400 mm
Висина на косење 25 – 75 mm
Волумен на собирен сад 40 l
Погон на тркала Да
Дијаметар на предни тркала 152 mm
Дијаметар на задни тркала 203 mm
Тежина 25.6 kg


Matrix logo

 

 

 

Гаранција 24 месеци.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.