Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 1500E

Почетна/Перачи под висок притисок/Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 1500E

Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 1500E

6,999.00 ден

Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 1500E е со 15 пати помоќен млаз во однос на домашното црево и е наменет за миење на опрема, дворови, коли.

Опис

Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 1500E

Карактеристики и предности

 • 3 аксијална клипна пумпа контролирана од осцилирачка плоча со клипови од кален челик.
 • Автоматски сигурносен вентил за регулација на притисок на вода.
 • Брз довод на вода со контролен филтер.
 • Вграден додаток за приклучок и удобно складирање на кабел на самата машина.
 • Тркала  ø12 цм.
 • Интегрирана рачка на врвот на машината за лесен транспорт.
 • Практично вклучување/исклучување на ротирачки прекинувач.

Спецификација на продуктот

 • Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 1500E
 • Моќност 1500 W
 • Напојување 230 V
 • Тип на мотор: универзален
 • Макс проток (л/ч):  390 l/h
 • Макс. Притисок (bar):  120 bar
 • Макс. Температура на вода (° C):    50 ° C
 • Потрошувачка:  1.5 kw
 • Димензии: 290х260х455
 • Тежина: 4.9 кг

Black+Decker-logo

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 12 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…