Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 2000E

Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 2000E

9,999.00 ден

Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 2000E е совршена професионална алатка за одржување на возилата и домот и идеално решение за секаков вид површини што бараат чистење.

Опис

Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 2000E

Карактеристики и предности

 • 3 аксијална клипна пумпа контролирана од осцилирачка плоча со клипови од кален челик.
 • Автоматски сигурносен вентил за регулација на притисок на вода.
 • Брз довод на вода со контролен филтер.
 • Вграден додаток за приклучок и удобно складирање на кабел на самата машина.
 • Должината на цревото за перење е 8 метри.
 • Тркала  ø17.5см.
 • Интегрирана рачка на врвот на машината за лесен транспорт.
 • Практично вклучување/исклучување на ротирачки прекинувач.

Спецификација на продуктот

 • Перач под висок притисок Black+Decker BXPW 2000E
 • Моќност 2000 W
 • Напојување: 220/240V  50/60Hz
 • Тип на мотор: универзален
 • Макс проток (л/ч):  440 l/h
 • Макс. Притисок (bar):  140 bar
 • Макс. Температура на вода (° C):  до 50 ° C
 • Потрошувачка:  2.0 kw
 • Тежина: 10 кг

Black+Decker-logo

 

 

 

 

Гаранција на продуктот 24 месеци.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој производ може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…